View Single Post
  #3  
Vechi 02.02.2009, 13:21:30
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ionell Vezi mesajul
Referitor la implantul acestui cip in corpul uman, nu sunt de acord sub nici o forma cu acest lucru, dar nu cred ca vom putea fi obligati sa il primim..oricum, pana se va ajunge la asta....va mai trece ceva timp!

lamuriti-ma si pe mine de ce nu e bine sa ai acest cip in buletin, pasaport, permis...dar as vrea sa vad si niste solutii(ocolisuri) pentru situatia asta!
[COLOR=green]Felicitări pentru maturitatea gandirii, chiar dacă spui că ești foarte tânăr. [/COLOR]
[COLOR=green]Să văd dacă ai să reușești să lămurești. Aici, cu cipirile se ține pe-o dungă. Argumente nu există, dar mulți strigă că le e frică să nu le fie furată/afectată credința. [SIZE=3]Credința o ai și nu ți-o poate nimeni fura. Dacă nu o ai, nu există nimic să ți se fure. [SIZE=2]Nu există cale de mijloc.[/SIZE][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Însuși Iisus Christos a întrebat la un moment dat: De ce vă temeți, voi, necredincioșilor?... Nu-mi amintesc exact cu ce prilej. [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Un credincios nu are motive să se teamă... Am spus acest lucru de multe ori pe aici, dar inutil... [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Cu implantul cipurilor... Nu văd ce interes ar exista... Sigur se referă la alte categorii de oameni - m-aș referi aici la agenții secreți, la spioni, la persoanele cu atribuții speciale etc - despre care trebuie să se știe unde sunt, dacă trăiesc etc, nicidecum s-o ia pe țața Floarea care se calcă pe picioare la pomana bisericii, ca să-i implanteze cip... Ce importanță prezintă ea pentru autorități, în afară de faptul că undeva este un număr?... [/COLOR]
[COLOR=green] [/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote