View Single Post
  #65  
Vechi 12.12.2009, 11:20:53
Evreulcelales's Avatar
Evreulcelales Evreulcelales is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.07.2009
Locație: Israel-Ierusalim
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 483
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Danut7 Vezi mesajul
Talmudul evreiesc are destule perversitati, dar nu cred ca se cuvine sa-i scoatem ochii lui Evreulcelales pentru asta , sau pentru alte lucruri pe care unii evrei le-au facut.Asta e exact ca si cum noi am fi catalogati toti , dupa felul in care unul se comparta in strainatate.Sau dupa modul in care un tigan sau un boschetar cu cetatenie romana se comporta, iar oamenii sa ne identifice pe toti cu tiganii si sa ne vada ca pe niste hoti.
Ignoranta va indrumeaza pe voi antisemitii.Nu minte si nu educatie. Vrei sa-mi scoti ochii? Numai un degenerat infantil ar fi scris asta la un forum crstin ortodox.
Ai pe Internet toate informatile adevarate despre acel Talmud pe care antisemitii il cred din cretinitatea lor o carte care desvaluieste cat de rau trebuie evreii sa se poarte cu crestinii.
Trebuie numai sa nu iei in consideratie rot ce este numai atatare antisemita si nu are nimic real cu Talmudul.
Talmudul a fost scris ca indrumare evreilor pentru a reusi sa implineasca cele 613 porunci care cere Judaismul.In plus este prima carte juridica care explica antecendente juridice.
Pentru instruire recomand situl http://ro.wikipedia.org/wiki/Talmud

Inca ceva: Sunt evreii intr-adevar asa de tampiti sa descrie cat de rau trebuie evreii sa se poarte cu crestinii? Intro carte care fiecare poate citi? Tampiti da dar nu evreii ci cei care asa cred.
__________________
Cine nu vrea sa imbatraneasca niciodata ,sa aiba grija sa moara tanar...
Reply With Quote