View Single Post
  #222  
Vechi 27.08.2015, 00:06:39
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Eu personal, daca Dumnezeu mi-ar cere acest lucru, atunci mi-as omori copilul
O rugăminte. Diseară, sau mâine seară, când vă veți așeza la masă cu copii dumneavoastră, înainte de a începe rugăciunea comună către Dumnezeu, să le spuneți și lor acest lucru: Dragii mei, dacă Dumnezeu, celui căruia îi mulțumim acum pentru mâncarea din fața noastră, mi-ar cere vreodată să vă omor, v-aș omorî.

Pentru doamna Delia: Sincer, nu mai știu cum să interpretez situația. Domnul Dragomir a dat un răspuns, ceea ce poate fi interpretat ca fiind o dovadă de onestitate, dumneavoastră v-ați eschivat de la a da un răspuns.

În altă ordine de idei, răspunsul dumnealui este monstruos. Și atunci: ce este mai bine, mai moral, mai ......: să afirmi sus și tare că ți-ai omorî, la o adică, copiii, sau să te eschivezi de la a da un răspuns ?
.
P.S. Domnule Dragomir, vă rog să considerați că este ultima oară când mă mai adresez dumneavoastră cu vreo formă, sau măsură, de respect.
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi
Reply With Quote