View Single Post
  #1  
Vechi 06.07.2010, 12:42:28
Scotianul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Nicodim si Iosif din Arimateea

Intro&disclaimer:Acest topic nu se doreste a fi unul exhaustiv ci este doar un modest portret ale celor doi.Bineinteles ca am folosit mai multe studii/surse(ca doar nu m-a nascut mama Einstein)dar nu le-am mentionat explicit pt ca postul va trebui,si asa,postat,din cauza lungimii,pe mai multe episoade.Am sa incerc sa-l organizez cat mai logic si legat iar cine este interesat ii trimit pe mail bibliografia.Exista mai multe opinii care apartin istoricilor/analistilor si prin urmare sunt supuse dezbaterii.Nu le luati ca pe un adevar absolut pt ca analizele sunt departe de a fi finalizate.Adevar absolut gasiti in Credinta.Priviti cele scrise ca pe un punct de vedere.Acestea fiind spuse va doresc ca Cel de Sus sa fie mereu alaturi de dvs,vacanta placuta(dupa 3 ani reusesc si eu sa plec in concediu de vara cu sotia si baietii),nu uitati sa va rugati si sa luati The Holy Bible cu dvs si mai ales sa facem tot posibilul pt a aplica mai ales in practica Invatatura Mantuitorului si nu doar in teorie.Va doresc lectura placuta.
Reply With Quote