View Single Post
  #9  
Vechi 12.02.2012, 02:02:44
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Odata pe cand eram la un servici aud un glas zicand, daca nu ii vorbesti colegului tau despre ortodoxie mori. El facea qi qong sau ceva estic.

Am zis, bine o sa-i vorbesc dar nu stiu nimic concret, nici o minune ca sa i-o arat sa il conving. M-am rugat sa aflu minuni si am aflat. Asa a aparut http://www.crestinortodox.ro/forum/s...984#post428984 Asta poate ca i-a dat viata colegului meu si cum e principiul actiunii si reactiunii cand a fost sa mor mi s-a mai dat o sansa, o noua viata. Salvezi o viata, primesti o prelungire a vietii .

Apoi am avut un coleg la servici care a avut o experienta interesanta. S-a trezit, s-a imbracat, s-a dus la servici s-a dus acasa si pe drum cu masina, la peste 100 km /hr bang, crash, la spital ...... fata in fata cu Dumnezeu , examenul particular.
Dumnezeu l-a intors la viata. Am aflat de el si m-am rugat in numele lui : Doamne IIsuse Hristoase vin-o si ia-mi sufletul ca pe cel al talharului de pe cruce si du-ma in rai , boteaza-ma, spovedeste-ma si impartaseste-ma daca e nevoie si da-mi ceea ce tu stii ca am nevoie pentru toate eternitatile. Amin.

In fiecare dimineata poti zice rugaciunea aceasta: Doamne azi mor oameni. In numele fiecarui om ce a murit, moare sau va muri azi zic urmatoarea rugaciune: Doamne IIsuse Hristoase vin-o si ia-mi sufletul ca pe cel al talharului de pe cruce si du-ma in rai , boteaza-ma, spovedeste-ma si impartaseste-ma daca e nevoie si da-mi ceea ce tu stii ca am nevoie pentru toate eternitatile. Mantuieste cat mai mult sin creatie si cat mai multi oameni. Amin.

Mi-a zis cand ne-am intalnit ca la un moment dat s-a auzit chemandu-l pe IIsus desi el nu a chemat pe nimeni. probabil ca era rugaciunea zisa de mine. Apoi IIsus cand a venit poevsteste colegul meu ca a simtit cum viata ii intra inauntru. A vorbit cu IIsus si l-a trimis inapoi in viata. Daca stii pe cineva moprt roaga-te in numele lui rugaciunea de mai sus. Momentul mortii e un moment in care inca se mai pot rezolva multe inclusiv obtinerea nemuririi si schimbarea religiei chiar.

La examen colegul meu:
Nu a mai avut timp sa invete teologia sa stie ce trebuie facut in viata ca sa fie bine primit acolo.
Nu a mai avut timp sa faca misiune , sa salveze oameni.

Noi mai avem timp. Sa-l folosim cu intelepciune. Judecata va fi particulara adica tu singur si Dumnezeu, poate preotii sa asiste. Nu te duce nepregatit la cel mai important examen din viata si primii pasi pentru graduare poti sa-i faci de azi. Right here, right now.

O minune e ca acest coleg al meu si-a auzit vocea in timp sau dupa ce eu ziceam o rugaciune in numele lui.

Last edited by spre_rasarit; 12.02.2012 at 05:22:11.
Reply With Quote