View Single Post
  #10  
Vechi 28.02.2010, 23:32:30
maria_aura's Avatar
maria_aura maria_aura is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Regretabil, dar impaca-te cu ideea, pentru ca ea a ales sa fie acolo.
Nu cred ca au convins-o, ci ea s-a vrut convinsa de ei.
Nu i-au spalat creerul, au prins-o la anaghie si ei aveau temele facute, pe cand altii nu prea, si au profitat..

Diavolul intotdeuna este pregatit, noi ..mai putin.

Oricat i-ai argumenta, presupunand ca ai fi atat de pregatita incat sa-i dai pe fata toate minciunile in care crede acum (ceea ce nu cred ca esti), cand va termina tot ce a invatat papagaliceste iti va inchide usa in nas.

Da, roaga-te pentru ea, mai mult nu poti face insa episoade de astea dureaza multi ani, pana isi vine omul in fire, daca isi mai vine..
tocmai asta este ca nu ma pot impaca cu ideea si nici nu vreau sa ma impac....de ce sa am mai tarziu remuscari si sa-mi zic ca puteam face ceva si nu am facut-o?...cel mai dureros lucru este ca acestii oamenii,sectanti, profita de oamenii ingenuncheati de viata care sunt cazuti la pamant si care au nevoie de Dumnezeu cu disperare....cel mai trist este ca nu sunt pregatita sa-i argumentez sau sa-i ofer contra argumente la ce-mi zice ea...
singurul lucru pe care il pot face este sa ma rog din tot sufletul pt ea,ca Dumnezeu sa-i arate drumul cel drept,dar mai este si liberul arbitru....
ma doare pt ca este un om extraordinar care daca ar fi cunoscut pe cineva capabil sa o asculte si sa-i explice cum stau lucrurile ar fi inteles...
ma gandesc ca o gresala este si a bisericii ortodoxe care daca ar face ceva pt acesti oameni poate ar reusii sa-i intoarca de la drumul pe care ratacesc...
Reply With Quote