Subiect: Vise urate....
View Single Post
  #9  
Vechi 27.06.2013, 14:26:56
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristinaro Vezi mesajul
Multumesc frumos Andreea, mama nu e credincioasa, adica niciodata nu o fost la biserica, de fapt o singura data, la nunta.
Cum adica Preotul orasului, avem o bisericuta in oras, ca preotul este un om minunat.Am nevoie de ajutor, cum poti zice ca e bataie de joc.Nu am 12 ani sa inventez prostii, nu am timp ptr prostii.Imi pare rau ca ai inteles gresit
Nu stiu unde sa ma duc...
Nu stiu ce sa fac, mama e o femeie dificila, nu ma asculta, nu am unde sa ma duc, tata nu am.
Ma iertati ,"preotul orasului" mi-a dat de gandit
In general in oras sunt mai multe biserici ,am vazut in unele comune ,2-3 biserici
Daca preotul e atat de bun ,imposibil sa nu gaseasca el o cale sa scapati de aceste vise
Trebuie facuta o spovedanie generala din copilarie ,dupa un indreptar
Indiferent ca sunt pacatele parintilor sau ale stramosilor ,o spovedanie din copilarie este benefica pt sanatate sufleteasca si trupeasca
Daca ati fi de langa Bucuresti v-as recomanda manastire Balaciu(langa Urziceni) unde se fac dezlegari foarte puternice in fiecare vineri la ora 17.
E bine sa mergeti spovedita acolo si sa nu fi mancat prea mult ,cat mai putin daca se poate si de post in mod obligatoriu
Si tineti toate posturile ,spovediti-va de cateva ori pe an ,macar in posturi ,desi in asemenea situatii preotul meu duhovnic recomanda spovedanie la 40 zile.
Reply With Quote