View Single Post
  #8  
Vechi 12.06.2011, 17:44:10
octogesimusquartus
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Prior of ORI Vezi mesajul
Am înteles... Dumnezeu a creat toate cele menționate in biblie IN ORDINEA MINUTIOS STABILITA... si in timpul liber s-a gândit să mai diversifice puțin decorul... că era prea pustiu... dar cele create ulterior nu au nici o treabă cu noi, și sunt cum am menționat PUR DECORATIVE și nu se vor face mențiuni cu privire la acestea doarece cei interesati vor pune prea multe intrebari.
*claps in joy*
"Cele create ulterior" nu aveau cum să apară într-o carte scrisă în antichitate. Cât despre cele anterioare creației sistemului nostru solar (Pământ, Lună, Soare) există pasajul mai sus menționat. Dacă din comoditate nu l-ați citit, vi-l redau:

"4. Unde erai tu, când am întemeiat pământul? Spune-Mi, dacă știi să spui.
5. Știi tu cine a hotărât măsurile pământului sau cine a întins deasupra lui lanțul de măsurat?
6. În ce au fost întărite temeliile lui sau cine a pus piatra lui cea din capul unghiului,
7. Atunci când stelele dimineții cântau laolaltă și toți îngerii lui Dumnezeu Mă sărbătoreau? " (Iov 34)


Remarcați vă rog că nu este vorba de oameni, Dumnezeire ori de îngeri, ci de locuitorii altor sisteme.