View Single Post
  #1545  
Vechi 10.03.2019, 01:51:07
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flying Vezi mesajul
Tu pari de o ignoranta rar intalnita ,dar e posibil sa ne inselam, deci... poti arata pe loc ca esti cunoscator dand un exemplu stiintific care dovedeste evolutionismul darwinist.Daca nu ,ramane cum am stabilit:esti un ignorant care face pe desteptul.



Da aici demonstratia stiintifica ca Pamantul are 4 miliarde de ani sa numaram cate presupuneri nedovedite contine.
demonstrezi inca o data ca nu ai simtul ridicolului. cum poti pune in balanta magia cu orice altceva? singura voastra sansa de a nu fi ridicoli este sa nu va discutati credinta, indiferent de context.

si eu pot copia, ca oricine altcineva, informatii de pe net, exact asa cum procedati voi, unii dintre voi numai cu asa ceva se ocupa atunci cand nu ataca direct persoana, nu am niciun motiv s-o fac. nu va intereseaza, nu veti accepta niciun argument, nicio descoperire, nicio demonstratie. si este si firesc sa fie asa, credinta este ceva individual.

si eu am sabiciunile mele, sunt om, mi-am dorit intotdeauna sa cred, dar nu tine domne deloc treaba cu magia asta.
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote