View Single Post
  #142  
Vechi 05.01.2009, 10:41:16
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
in 22.12.2008 la ora 21 fratia ta te-ai legat de mine! deci nu esti indreptatit cu nimic sa ma judeci... ca nu eu m-am luat de fratia ta si nu eu am redeschis topicul... Daca erai smerit TACEAI!!! si iti tineai "suferinta" si nemultumirea fata de Duhovnic si fata de Dumnezeu! nu sa iti cauti indreptatirea pe net si sa iti expui aberatiile pe forum! Nu din "pas" fata de aproapele ai facut-o ci din mandrie ca sa te arati mare pe forum! Nu sunt batjocoritor, ci iti spun adevarul! CEL SMERIT STA LA LOCUL LUI!!!
Pai nu m-am legat de tine, prietene, ci am contestat asa-zisa "lucrare". In schimb ma indemni la tacere, ori eu cred ca nu e cazul!
Asta pentru ca au mai exista cazuri cand au tacut si altii, care ar fi trebuit sa vorbeasca. Poate au tacut din nestiinta, poate din falsa smerenie. Si din tacerea celor din jur au prosperat fenomene precum turma parintelui Ilie, Vladimiresti, Noul Ierusalim... Si, din ce se vede, miscarea visationista este pe acelasi drum...

Cu bine!
Si un an bun!
__________________
"Vedeti sa nu va amageasca cineva. Caci multi vor veni in numele Meu, zicind: Eu sunt Hristos (adica la noi este Hristos!) si pe multi vor amagi… Caci se vor ridica hristosi mincinosi si prooroci mincinosi si vor face semne mari si chiar minuni, ca sa amageasca, de va fi cu putinta, si pe cei alesi” (Matei 24,4-5,24).
Reply With Quote