View Single Post
  #144  
Vechi 07.01.2009, 13:25:12
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
[SIZE=3]CEL CE JUDECA SA SI DEA OSANDA![/SIZE]

[SIZE=3]CEL SMERIT STA LA LOCUL LUI! Dar mai ales se roaga pt cei ce "cad" si nu-i judeca, ca va cadea si el MAI rau...[/SIZE]

Iarta-ma si Dumnezeu sa te ierte!
Sfântul Grigorie Teologul spunea că “[COLOR=black][COLOR=red][COLOR=black]prin tăcere Îl trădăm pe Dumnezeu[/COLOR][/COLOR]”, și nu greșea căci Însăși Mântuitorul și Dumnezeul nostru Iisus Hristos ne spune: “[COLOR=red][COLOR=black]oricine va mărturisi pentru Mine înaintea oamenilor, mărturisi-voi și Eu pentru el înaintea Tatălui Meu, Care este în ceruri. Iar de cel ce se va lepăda de Mine înaintea oamenilor și Eu Mă voi lepăda de el înaintea Tatălui Meu, Care este în ceruri[/COLOR][/COLOR]” (Matei – 10-32; 33). Și “[COLOR=red][COLOR=black]…veți cunoaște adevărul, iar adevărul vă va face liberi[/COLOR][/COLOR]” (Ioan - 8, 32).[/COLOR]
__________________
"Vedeti sa nu va amageasca cineva. Caci multi vor veni in numele Meu, zicind: Eu sunt Hristos (adica la noi este Hristos!) si pe multi vor amagi… Caci se vor ridica hristosi mincinosi si prooroci mincinosi si vor face semne mari si chiar minuni, ca sa amageasca, de va fi cu putinta, si pe cei alesi” (Matei 24,4-5,24).
Reply With Quote