View Single Post
  #22  
Vechi 28.12.2006, 17:39:24
Maria-Elena Maria-Elena is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.10.2006
Mesaje: 6
Implicit

Se spune ca nimic nu se intampla fara voia lui D-zeu. Si totusi.....
Acum 6 ani am avut ocazia sa ajung la manastirea Dervent in jud. Constanta.Acolo este una din cele 4 cruci crescute din pamant (2 au fost distruse demult).Fiind in postul Pastelui multi credinciosi asteptau sa se spovedeasca.Printre noi era o femeie tanara imbracata in negru, cu un chip foarte trist vizibil marcat de o durere mare.Din cind in cand sughita cam ciudat.Cand i-a venit randul sa intre la spovedit (staretul manastirii facea acest lucru)nu a fost foarte sigura ca vrea sa intre dar s-a dus. In scurt timp ne-am dat seama ca staretul nu asculta o spovedanie ci citea molifta Sf. Vasile. Va spun sincer, sunetele pe care le auzim prin filme nu sunt nici o exagerare.Noi cei din sala aproape ca nici nu mai respiram cand ne-am dat seama ce se intampla acolo. Staretul ridica vocea dar sunetele iesite din gitul acelei femei tot il acopereau.Spre disperarea noastrea vine unul din calugari si-l chiama pe staret afara ca venise nustiu-cine.Cand a iesit era vizibil marcat de ce se intamplase inauntru, parca plansese.Si am plecat si eu din sala. Nu stiu ce s-a mai intamplat. Cand a inceput slujba in biserica nu stiu cum am intrat ca m-am nimerit exact langa acea femeie. Pe toata durata slujbei comentau pe mai multe voci, radeau de vorbele preotului si se acuzau unii pe altii si tot spuneau ceva de 40de mii ca au fost legati.
Ce am vazut am vazut,si nimeni nu ma poate convinge ca a fost altceva.Auzisem de astfel de lucruri dar nu le dadeam crezare.Si acum ma intreb astfel de lucruri se intimpla cu voia lui D-zeu? Cum de permite asa ceva?
Cat despre cei cu sd. Down sarmanii sunt victimele unei mutatii genetice.
Reply With Quote