Subiect: Joc!!!
View Single Post
  #82  
Vechi 30.01.2011, 20:34:25
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul

Eu lansez o acuzatie fata de cainii maidanezi, de care mie mi-e tare frica sa nu ma muste. Daca aud un caine maidanez latrand, o iau pe partea cealalta a strazii. Stiu ca e tare caraghios, dar eu nu pot sa ii sufar. Nu vreau nici sa fie eutanasiati, dar nici sa umble in libertate, sa latre si sa muste oamenii. Stiti ca o femeie a murit zilele trecute dupa ce a fost muscata rau de tot de o haita de caini maidanezi. Vreau sa citesc 7 laude ale cainilor maidanezi.
-1.sunt jucausi
-2.sunt f docili
-3.au o privire frumoasa,de "prieten"care parca iti este apropiat de ani de zile
-4.iti fac ziua mai buna,daca se bucura cand te vad
-5.comunicarea se poate stabili f usor-cainele fiind un animal deosebit de inteligent,"intelege"din tonalitatea vocii umane,ceea ce acesta exprima
-6.te pot inveseli f usor,cu doar cateva tumbe,ridicatul labei sau o privire de cersetor :)
-7.sunt paznici neadormiti,mereu in alerta
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.