View Single Post
  #9  
Vechi 27.05.2016, 22:03:46
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Alessanderonline Vezi mesajul
Am vorbit deja cu Duhovnicul, Antoniap.
Ceea ce spuneti acolo e usor deplasat.

Sa stiti ca si dvs puteti face pacat, amenintandu-ma pe mine cu iadul sau alti frati cu iadul.
Dumnezeu e iubire.
Nici dvs nu va dati seama ca puteti face pacat, osandind pe cineva asa.
,, Nici nu stiti cum va treziti in iad "
In cazul acesta, Dumnezeu inseamna pedeapsa si numai atat?
Nu e vorba de afirmare exagerata.
Dati-mi voie sa va intreb respectuos, care-i meseria dvs cu care castigati in fiecare zi?
Cu siguranta aveti si dvs un talent, caci tuturor Dumnezeu ne da?
De ce faceti oamenii sa se simta si mai vinovat pentru talentu lor?
Nu credeti ca si dvs ar trebui sa va schimbati putin inima?
Cum puteti legifera asa si amenintand?
Credeti ca, cu ,, ghioaga " schimbi un frate?

De ce m-ar umple de mandrie si trufie? Cand eu sunt intotdeauna constient ca talentul e doar de la Dumnezeu.
Va rog, din suflet.
Puneti-va in locul meu si incercati sa va imaginati ca aveti acest talent de a canta.
Ce-ati face cu el?
Dar de fapt, cum va pot ruga sa faceti acest lucru? Daca nu ati fost nici macar un minut sau o secunda in locul meu?
Trecutul randuit de Dumnezeu, prezentul randuit de Dumnezeu?
Ma rog pt dvs si va rog din sufletul meu.
Atentionati oamenii pe viitor, dar nu atat de legiferatic.
Unii sunt tare sensibili, doamna.
Doamne ajuta.
Eu nu amenint pe nimeni sau, daca ti se pare mai simplu, ma amenint pe mine. Gandul la moarte, la iad si la Rai ne ajuta sa ne ferim de pacate mari. Iadul exista si primul candidat sunt eu, caci nu cunosc pocainta altora. Chiar si cei sensibili trebuie sa vada cui serveste muzica lor. Daca vor mantuire. Am si eu acest talent si stiu exact ce inseamna sa te umpli de mandrie. Devii mai vulnerabil. Ti se pare ca peste tot lumea trebuie sa te intampine cu aplauze. Suferi mai mult... Am invatat sa tac. Cant prin bucatarie uneori, dar cant a paguba, caci imediat ce nu iau aminte la ganduri, ma trezesc ca intreg iadul e in sufletul meu.

Crezi cai iadul e atat de departe? Nu. Iad poate fi si in sufletele noastre din care il alungam pe Duhul Sfant. in absenta Duhului Sfant, ghici cine vine? Scopul vietuirii noastre pe pamant este dobandirea Duhului Sfant. Iarta-ma.
Reply With Quote