View Single Post
  #421  
Vechi 07.09.2012, 11:08:54
Andra_07 Andra_07 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.09.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 214
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Suzana Vezi mesajul
nu a cerut nimeni adica niciun forumist (si am urmarit discutia in dimineata aceasta) ce spui tu aici, orice pacatos care se caieste este declarat curat, si cel care si-a pierdut virginitatea, daca se caieste si se indreapta, este drept in ochii lui Dumnezeu si ai oamenilor.

dar formularile Andrei sunt cu adevarat socante, daca admitem ca vin din partea cuiva care educa in spirit crestin.

adica nu trebuie sa punem boii inaintea carutei, admitand ca toti barbatii sunt niste "boemi", adica chiar nu mai exista barbati care se abtin de la pacat? pe care trebuie sa-i vizam? nu pe aceia credinciosi? sfaturile Andrei nu reflecta o astfel de conceptie crestina.
Chiar va place sa faceti din tantar armasar. Una este sa gasesti un baiat la 20-22 de ani. E mult mai usor sa-l gasesti virgin la aceasta varsta. Dar aici e un thread a femeilor nemaritate si care sufera. Umila mea opinie spune ca o femeie nemaritata si care incepe sa si sufere are peste 28-30 de ani.
Va rog frumos, sa-mi spuneti ce fel de barbati ar trebui sa caute. Va rog sa-mi spuneti cati barbati de 30-35 de ani cunoasteti virgini. Eu zic ca cea mai buna alternativa in acest caz, este gasirea unui barbat, care desi a pacatuit, isi doreste sa se indrepte si se caieste.
Nu cred ca ar fi un sfat potrivit sa spunem femeilor sa-si gaseasca un barbat virgin orice ar fi, chiar daca asta inseamna ca la 30 de ani sa se orienteze la unul de 20.
Asta e tot ce am vrut sa zic!Ca exista barbati de 30-35 de ani, care regreta viata pe care au dus-o pana la acel moment, se schimba si devin crestini practicanti. Este mai mare sansa sa gasesti un astlfel de barbat la aceasta varsta, decat un fecior.