View Single Post
  #180  
Vechi 14.08.2017, 22:40:13
bluester's Avatar
bluester bluester is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2012
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 519
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Eu nu discutia n-am inteles-o, ci "argumentul" mobilei noi, care e adusa inutil(pueril) in discutia cu formaldehida lichida injectata in corp.
Formaldehida din vaccinuri se afla in proportii ajustate, astfel incat dozele sa nu provoace reactii adverse. Mai exact, se iau mai multe loturi de soricei de laborator carora li se administreaza formaldehida. Ulterior, se ia fiecare lot si se studiaza, dupa care se constata care este doza maxima care nu a produs tulburari (sau doza minima la care incep sa apara tulburari). Apoi, studiul trece la urmatoarea treapta: testarea pe oameni. Prin urmare, dozele de formaldehida prezente in vaccinuri sunt controlate. In timp ce, in industria lemnului si vopselurilor cantitatea de formaldehida nu este verificata... si, da, formaldehida (sub forma de vapori) poate sa determine aparitia cancerului (de cai respiratorii, oricare nivel).
Sper ca acum m-am facut inteles.


Pe de alta parte, vazand reactiilor oamenilor pe internet cat si in realitate, imi dau seama ca nu Olivia Steer, Saccsiv si veganii sunt de vina pentru revolta impotriva vaccinurilor, ci Ministerul Sanatatii care a stat cu mainile in san atat de multi ani si nu a facut nimic cu privire la informarea populatiei. Trebuia sa monitorizeze motivele celor care refuzau, iar apoi putea sa initieze o campanie de informare in care sa explice poporului care este rostul vaccinurilor, ce contin, care este rolul fiecarui element din compozitie... si cam atat, nu detalii fine ale imunologiei. In felul acesta nu s-ar fi ajuns la promovarea acestei legi pentru vaccinare obligatorie.

Last edited by bluester; 14.08.2017 at 22:43:01.
Reply With Quote