View Single Post
  #6  
Vechi 25.08.2010, 14:50:15
Bast-et Bast-et is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.07.2010
Mesaje: 350
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Bast-et
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
Nu știu de unde a luat Bast-et datele, bănuiesc că de pe un forum musulman. Evident, e o mare minciună, 90% din atacurile teroriste din anul curent (sau din anii recenți) sunt comise de musulmani:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ncidents,_2010
Unde scrie ca toti au fost musulmani? Ce fain sa dai vina pe un popor intreg pentru orice bomba, atac sau nu stiu ce. Eu nu vad motivul pentru care sa pui o bomba in Canada, sau in Filipine... musulmani care omoara musulmani.. inseamna ca primi nu sunt cu adevarat religiosi. Aia sunt extremisti! Si in Vechiul Testament scrie sa faci crimine, sa omori cine nu este crestin dar acuma cine mai se ia dupa acele scripturi?

Pakistan? Acolo au dictatura, regim care foloseste toti bani de la stat pentru armate si arme nucleare. China? Acolo au o lege unde poti avea numai un copil pe famiglie si cine are mai multi este nerecunoscut de catre stat si isolat. India? Politica este controlata de catre americani, jumatate din popolatie sunt analfabeti (0.5 miliarde), viata decenta intereseaza numai cei care traiesc in aree urbane si sunt o doar mica percentuala.

In Africa, estremisti afrikaner atrag atentia pentru putin de spaziu in ziare, 80% din pamanturi sunt controlate de catre minoranta alba, 40% din negri traiesc cu mai putin de 2 dollari pe zi.

Eu cred ca toate razboaiele astea si suferinta si saracia sunt din cauza politicii, tarilor europene si USA.

Totusi sunt si oameni musulmani cinstiti, am cunostinte si sunt oameni de treaba. Nu cred ca este drept sa condamnam un popor intreg. Mah, cea ce am invatat e ca religia instiga la violenta si la intoleranta. Inclus crestinismul.
Reply With Quote