View Single Post
  #12  
Vechi 30.09.2012, 15:50:13
Ivanacristescu Ivanacristescu is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.05.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 92
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Așa, și?
Ai cimitir? Alte probleme nu ai?
Dragos P,poate o fi avind si alte probleme.Dar,poate ca,aceasta este UNA dintre ele.Ce vezi rau in asta? Ori (poate) vrei sa scrie pe aici vreun ACATIST scris si re-re-scris de N ori de N persoane...sau vre-un ditai manuscrisu',din SCRIPT-ul nush-carui-parinte...In fond ,nu de asta este un FORUM?Pentru opinat. Unii intreaba,altii raspund,altii opineaza,dupa cum li-i cugetu.Care-i problema?Daca pentru tine,problema cimitirului,nu e o problema ,pentru o alta persoana ,de pe Forum,poate ca este.Sau poate te temi si tu,asa cum zic si altii pe aici,si pe "aiurea" ca daca se vorbeste despre "doleantele" Patriarhiei -in speta a patriarhului daniel- cu d mic-,si a SUITEI sale de gangsteri,din Deal ,se sminteste lumea si..fuge! Pai ,daca se tem ca vor sminti sa se abtina de la a crea SMINTEALA!Si , sa nu mai fie HULPAVI,si ,mai ales sa nu mai fie VICLENI! Nu mult vor mai amagi,poporul acesta, cu vorbele lor mieroase si cu blanurile lor de oaie,caci ei inisisi s-au "despuiat"...
Domnul Hristos spune clar: " dupa fatele lor ii veti cunoaste ca sint UCENICII Mei!" Ale cui fapte sint acestea pe care le vedem cu totii noi ,ortodocsii ,din tara asta ,precum si neortodocsii,si toat circaria cu pretinsul monopol? sau ..sa ne prefacem ca nu stim,ca nu vedem ca nu auzim? A fi ortodox ,nu este egal a fi fariseu! Asa ca atita timp cit voi vedea faptele nedreptatii,atit la unul mai "mic" ,precum si la unul mai "mare",voi lua atitudine.Eu,inca mai cred ,in rezolvarea problemelor prin..cuvint!
...fara DREPTATE ,nu exista sfintenie!
Voie buna!
PS: Si eu iti cer iertare daca te-am suparat! Precum si voua celor care nu sinteti in asentimentul meu!
Reply With Quote