View Single Post
  #42  
Vechi 17.05.2014, 22:38:36
MariS_'s Avatar
MariS_ MariS_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2009
Locație: Religie: creștin
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihailc Vezi mesajul
Vă mulțumesc din suflet pentru rugăciuni, gânduri bune și ajutorul primit de la voi, pe acest topic, mesaje private, telefon și email-uri. Pentru un om discret și neînsemnat ca mine, orice sprijin a însemnat și înseamnă foarte mult.

Deocamdată inima mea rezistă, dar nu-mi pot da seama acum ce-mi va aduce viitorul. Am aflat, printre altele, că moartea mi-a luat urma și depinde numai de mine dacă mă va prinde în lasoul ei sau nu. Eu aș fi adăugat că în primul rând depinde de voia lui Dumnezeu, dar ipoteza aceasta nu prea intră în calculele medicilor.

Poate o să zâmbiți când vă spun că cel mai important leac pentru problemele mele, în opinia medicului care m-a luat în grijă, este nesimțirea. Desigur, nu e vorba de lipsa a bunului simț, ci de indiferență, răceală, insensibilitate la tot ce mi se întâmplă mie sau altora. În ce măsură se împacă recomandarea asta cu viața duhovnicească poate îmi spuneți voi, că eu nu-mi dau seama în acest moment.

Vă sunt mai mult decât recunoscător tuturor! Fie ca Domnul să vă răsplătească așa cum vă este de folos fiecăruia în parte, acum și în veșnicie, amin!
.. în sfârșit, a venit și vestea bună: Domnul nu te-a lăsat să ne părăsești. Ba, mai mult, ți-a dat și câțiva prieteni în plus.
Hmm, delia, delia, inima mea știu că e de piatră și totuși mesajul tău a reușit să o străpungă. Probabil e o fisură pe undeva ..
Mihailc, Domnul să te aibe în paza Sa, să-ți dea sănătate și pace sufletească, să te poți bucura în liniște împreună cu toți prietenii tăi!
Delia31, Domnul se-ndură de-o inimă bună! Mă bucur că exiști.
__________________
Făcutu-ți-s-a ocara ca și lauda, paguba precum câștigul și străinul ca fratele?
Cum nu înțelegeți că nu despre pâini v-am zis? Ci feriți-vă de aluatul fariseilor și al saducheilor! (Matei 16:11)
Omul deține atâta Adevăr câtă Iubire dăruie.
Reply With Quote