View Single Post
  #6  
Vechi 23.05.2016, 10:19:28
mariaalexandra mariaalexandra is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.05.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 18
Implicit

Citat:
În prealabil postat de altulunul Vezi mesajul
Pai sunt probabil 50% dintre populatie care fac preacurvie dupa ce se casatoresc
La fel cum sunt probabil un procent ridicat care fac homosexualism dupa ce se casatoresc, adica sex anal.

Toate sunt din aceeasi categorie.
Faptul ca savarseste pacate grave nu inseamna ca trebuie abandonat in bratele lui Satan.
Cine sa-l vindece?
Si ce treaba aveti dumneavoastra cu pacatele lui? Fiecare e cu pacatele proprii.
Problema e sa nu ajungeti sa va spargeti capele mai tarziu.
Ca sunt 50% care se casatoresc pentru ca in cativa ani sa divorteze.
Cred ca asta trebuie urmarit in primul rand, nu cat de viteaz si erou in credinta e partenerul. Ca daca va casatoriti si apoi n-o sa rezistati impreuna ce o sa faceti?
Pai normal ca am treaba cu pacatele lui, din moment ce ma afecteaza indirect. Tocmai de aceea trebuie indrumat si sa inteleaga ca nu e in regula ce face. Plus ca, la fel cum ati zis si dvs., nu trebuie abandonat in mainile lui Satan si nici nu pot sa fac asta. Mi-a zis ca stie ca nu e in regula ce face, l-am urmarit, exista progrese, dar dupa doua-trei saptamani revine la vechiul obicei. Si nu ma avant inca la casatorie, data fiind situatia. Sunt constienta ca la un moment dat nu as mai rezista sa stiu ca face acest lucru.

Last edited by mariaalexandra; 23.05.2016 at 10:28:04.
Reply With Quote