View Single Post
  #35  
Vechi 17.04.2019, 22:25:03
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
Tu chiar nu pricepi că pe tine nu te acuză nimeni și că nu era vorba de tine ci de o părere personală despre câte ceva? De ce ai luat-o tu personal nu știu. Poate că dacă ai deschis un thread ai pus stăpânire pe el și ai început să-l aperi de parcă era viața ta în joc sau a bisericii. Dar oricine poate avea orice părere.
Nu am luat-o personal, dar nu putem vb de rău pe acei preoți implicați în proiect.

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
De ce nu tolerezi asta și treci la jigniri? Ce crezi tu că am eu cu tine personal ceva ca să-ți „demolez” threadul? Erau părerile unui oarecare Petru7 și tu nu poți să respecți alte păreri pe threadul tău.
Am înțeles domnule, ai postat vreo 2 păreri, m-am abținut după care sub diferite forme ai criticat, dacă răspundeam ziceai că te jigneam, așa că am cerut doar să nu se mai scrie pe thread - aceleași critici și observații.
Dacă faci o observație de 5 ori deja e o ceartă, e redundantă și se pierde ideea threadului, comuniune în Biserică.


Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
Moroco sau vsovi chiar te-a apărat și ți-a însuflețit threadul și am văzut că l-ai jignit mai rău ca și pe mine. Deci ai clar o problemă de caracter dar eu nu vreau să te jignesc. Te las să aperi inițiative ortodoxe însă când se strecoară drogul în biserică și sunt puși copiii în pericol, eu ca un știutor al realității mă sesizez din oficiu. Îmi spun cinstit părerea chiar dacă deranjează pe cineva.
Eu nu am nevoie de însuflețiri, sau apărări de la oameni care sunt în grupări religioase de tipul NIP pe care B.O.R. nu le recunoaște, nu înseamnă că jignesc un om dacă-i cer să mă lase în pace.
Am înțeles părerea că e rea cafeaua, domnule să nu o bea cine nu vrea și gata.
Și zahărul e considerat adictiv, darămite cafeaua.

Dar o librărie simplă în care se fac lansări de carte și evenimente nu trebuie distrusă din fașă.

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
Uite, deci n-am plecat ca să nu te jignesc și ți-am răspuns din nou, deși....... nu sunt convins că are vreun rost. Tu o ții pe a ta și te autoîndreptățești jignind. Dacă și eu am făcut-o și te simți jignit atunci te rog mă iartă. Sunt și eu supus greșelilor așa ca orice om.
Nu vreau să jignesc, ai spus că nu ești sensibil și nu-ți place să te victimizezi.
Repet, petru ți-ai spus părerea, nu-ți place threadul, nu-ți place ideea, ignoră-le, iartă-mi și mie lucrurile care te deranjează.

Hai să nu facem chat pe thread, te rog frumos.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote