View Single Post
  #23  
Vechi 01.02.2010, 12:08:57
cristianvisan
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

p.s. si ma iertati.. tot efortul satanei este sa nu vedem asta ,de aici toate gandurile astea ca nu o fi bine ca nu mai stiu ce.. toate sunt de la el, in timp ce Smeritul nostru Creator Hristos atat de delicat si de tainic ne arata fara vehementa ,"de voieste cineva sa-Mi urmeze, sa-si ia crucea sa si sa vine dupa mine"..pai ne-ar pune El la ceva rau? crezi tu ca Hristos ne invata de rau? ca ne arunca in bratele satanei? daca ai vreo banuiala apoi cu ea incepe :gandeste asa: apoi ce altceva sa iasa din mintea mea intunecata decat solutii pierzatoare Doamne..? si ai respins idea asta.. apoi zi Doamne? nu stiu sa iau crucea, de unde sa o apuc da uite am sa incerc sa nu am incredere in mine ca vad ca ma duc la pierzare , ca Tu asta incerci sa-mi spui..sa nu fac voia mea ci voia Ta cu toate ca voia mea e atat de dulce.. si apare adevarul aici.. Amar mie ca toate le fac stramb, incotro ma indrept? nimic bun nu gandesc, nu fac , sunt o anomalie Doamne! cum de ma suporti? si se stinge lumina propie..e chiar eliberator,linistitor, nu e niciun pericol, e Dumnezeu ,unde vei cadea? si asa mergem spre iad.. barem sa nu mergem ca inselati:: de dragul acestei iubiri ale Sale,nu?sa-L urmam pe Hrsitos! sa deschidem ochii si sa raspundemacelei chemari ale lui dumnezeu catre Adam de dupa cadere, agika?(unde esti)aici sunt Doamne in intunericul parerii de sine si al inselaciunii stanei,sunt acoperit cu o frunza, (care este lespedea mormantului nostru..El ne cauta cum isi cauta o mama copilul ratacit, ne striga, unde esti? unde sunteti fii mei iubiti.. Asa a facut de s-a intrupat.. vezi lucrurile in adevarata lor lumina.. cu dragoste In Hristos..
Doamne ajuta!
Doamne ajuta!
Reply With Quote