View Single Post
  #498  
Vechi 11.07.2017, 23:28:03
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lancelot Vezi mesajul
in ceea ce-l priveste pe catalin, el ramane acelasi "vajnic" aparator al ortodoxiei, traieste continuu cu impresia ca aceasta e pusa la colt. din pacate tocmai cei ca el o parasesc mai repede, aceasta vesnica tendinta de a cauta si gasi argumente arata, de fapt, ca el este acela care isi pune intrebari. n-am vrut sa-l mai supar, dar argumenteaza cu o teorie care va fi, sau nu, demonstrata de-abia peste decenii sau sute de ani?
daca ar fi dupa ceea ce e bine ascuns in voi ati fi in stare sa negati zborurile cosmice, aselenizarea, etc. n-o faceti pentru ca ati fi penibili.
Eu am fost agnostic, dupa ce am inceput sa citesc Biblia si am devenit credincios am ami avut doar 1-2 ganduri de indoiala, in primele zile. Dupa aceea nu am mai avut indoieli. Nu imi pun intrebari, am doar raspunsuri. Daca tu te intrebi care este capitala statului Ciad, daca doar stai si te intrebi toata ziua o sa dureze ani de zile si n-o sa afli raspunsul. Trebuie sa cercetezi, ca sa afli care e raspunsul. Iar dupa ce il afli nu stai si te intrebi in continuare. Cam la fel e si cu crestinismul.
Reply With Quote