View Single Post
  #19  
Vechi 10.07.2012, 01:24:56
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Ar fi, intr-adevar, o idee buna sa ne si vedem, macar cei din Bucuresti. Oricum, poze cu cei care au participat la cateva intalniri se gasesc in albumul lui Cristiboss.
Yasmina, cred ca poti incerca sa dai join la linkul pe care l-a postat Cristi, daca ai probleme cu invite-ul. E grup public, cred ca oricine poate da join si vedea mesajele.

O actiune de acest tip care cred ca a avut succes a fost initiata de un site frecvent citat pe aici, cred ca razboi intru cuvant, daca nu ma insel: in postul Pastilor s-a propus citirea cate unei catisme in felul urmator: fiecare doritor primea, in ordinea in care se anuntase, o anumita catisma, urmand sa o citeasca pe aceea in prima zi si apoi sa mearga, in continuare, cu celelalte, in fiecare zi, pana la Florii. Spre exemplu, daca cineva primea catisma 7, sa zicem - asta insemnand ca cel care se anuntase inaintea lui avea carisma 6 si cel de dupa el 8 - o citea pe aceea in prima zi, apoi continua in zilele urmatoare cu 8, 9, 10 samd, apoi o lua de la capat. Stiu ca se inscrisesera foarte multi, era un pomelnic numeros si ca actiunea avea binecuvantare. Dar asta presupunea sa te tii de promisiune in fiecare zi, ca sa nu strici cercul. Dea Domnul sa reusim si noi sa ne urnim cu acest grup de rugaciune de acatiste...
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.

Last edited by glykys; 10.07.2012 at 01:49:27.
Reply With Quote