Subiect: Ma simt pierduta
View Single Post
  #25  
Vechi 07.02.2023, 15:58:44
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.286
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Deja site-ul asta dupa posturile si contributia lui Moroco pare a fi un mijloc de propaganda sectara.

Deja site-ul miroase puternic a propaganda NIP, si daca citesti prin posturi peste tot il gasesti pe Morocel.

Pacat ca administratorii dorm si nu isi dau seama cat de mult rau se face prin atatea posturi sectare, prin contributia unui sectar pe un forum ortodox.

Site-ul asta nu prea mai e ortodox, e NIP-izat. Miroase a Noul Ierusalim.

Cam asta e si scopul lui Morocel sa isi faca propaganda cat poate.

Dormi administratore, dormi, ca lupii isi fac aici salas, si mananca. In special naivi care intra pe forumul asta si vad ce zice Morocel. Si il mai si cred, pentru ca site-ul il gireaza.


Dormi administratore, dormi. Ca site-ul e deja impachetat in propaganda Noul Ierusalim.

Cum e cu pacatul, azi o pietricica, maine una, si apoi ai sacul. Asa e si cu forumul asta, azi un post, maine un post, si poimaine tot site-ul e ... MOROCO.


Admine, daca erai ortodox, intelegeai cum se judeca situatia asta. Nu se lasa un dereglat cum e Morocel sa contribuie pe forum.

In numele niciunei liberatati nu poti lasa nebunii in plata lor. Asta nu e libertate, e prostie.

Pe termen lung ce a scris Morocel pe forum lasa urme adanci in constiinta forumului dar si in invatatura transmisa celor care cauta posturi pe net. Or sa-l gaseasca astia care cauta sfaturi ortodoxe pe... Morocel, girat de adminii unui forum ortodox.

Admine, vezi ca tu ce faci acum este sa lasi invatatura lui Morocel pe forum, sa fie aici. E total gresit cum gandesti si e total gresit sa il lasi pe asta pe forum. E distructiv pentru tot netul. Scrie numai prostii. Si o sa platesti in fata lui Dumnezeu ca o sa invete altii prostii de la el, prin permisiunea ta. Asta nu e bine, e rau. Sa il lasi pe Morocel sa invete un forum intreg cu baliverne sectare in numele libertatii diavolesti, si sa lasi asta in public e un mare rau. Vezi ca faci pacat mare, mai bine te spovedesti de asta ca ai lasat sectarii la propovaduit. Cine stie cati se plimba acum pe la NIP dupa referintele de pe forumul asta. Cumva admine e posibil sa ai o lista mare pe constiinta, ar trebui sa te trezesti si tu.
Chiar n-ai niciun respect pentru subiect, pentru autorul threadului, pentru ceilalti care nu vor sa fie deturnati spre obsesiile tale sectariste, spre trufiile terorismelor tale, spre santajele tale emotionale, spre patimile tale procesomane si inchizitoriale bazate pe mitomanii si interese viclene inserate in tine de satanismul globalist al necredintei cu a carui putere vii mereu sa ceri inhaitare spre excludere sau sa distrugi?

De ce ai venit iar sa strici acest thread cu ispitirile si provocarile tale ridicole?

Sa stii ca nu te iert ca alta data fara sa ceri pentru defaimarile tale bazate pe mitomanie fara margini! Poate adminul te iarta ca-l faci in fel si chip santajandu-l emotional ca sa-i faca pe plac unui trufas pripit ce vrea sa se autointroneze cu aere de "mare" ortodox ascuns dupa o icoana de mare sfant aparator. Nu mai incape satana de mine pe forum, vrea musai cenzura, vrea exclusivism? Nu poate suporta pe un forum liber discutiile libere, diversitatea de opinie? Io nu te mai iert pentru toate rautatile si afirmatiile tale ce ti le-am bolduit la adresa mea! Neiertat fiind ne vei povesti cum te-au pedepsit pacatele tale si cum ti-ai pierdut pacea. Pacatele astea sunt foarte grave, practic nu pe mine ci pe El il denigrezi si chiar mai mult, pe Duhul Sfant si Cuvantul si pentru asa ceva nu este iertare in veci. Vei vedea tu ce ti se intampla cat timp nu te-am iertat incepand de acum! Sa vii sa ne spui ce simti, ce patesti, cum iti mai merge saptamana asta daca ti-am dat liber s-o patesti asa cum ti-o cauti cu lumanarea! Sa vedem si sa auzim si noi ce pateste cel ce da cu capul, cu piciorul si cu pulanul in tepushe la nesfarsit ridicand calcaiul teologiei si cerand razbunare, inhaitare, lapidare ca pe vremea sf. Stefan! Nu incerca sa tzepuiesti adminul cu amenintarile tale rushinoase. Io nu te amenint ci doar nu te mai iert pana nu vii sa-ti ceri iertare. Doar iti repet ca tot ce spui se bazeaza pe o tampenie crasa cat china rostogolita de fricosii lasi si orbi, obedienti, de cei cu barna cat stalpul in ochiul cel drept, ca cica Cele 7 Trambite Apocaliptice ar fi niste trompete sectare, niste inselati, niste demonizati.

Nimeni sa nu indrazneasca ceea ce indrazneste acest pripit! Vai de sufletul lui! Nu amenint. Fac apel la chibzuinta, la a nu va lua dupa pripeala lui. Io stiu ce slavesc, ce scriu, ce sustin, io am cercetat, io-s lamurit. El nu stie ce denigreaza, nu stie ce face si ce cere! Il astept cu cererea de iertare sa i-o dau ca nu cumva sa fie lui muuult, mult mai rau! Nefiind preot, io nu pot sa-l iert decat pentru ce mi-a facut mie. Dar daca-si va cere iertare serios, public, voi pune o vorba buna pentru el si la Domnul Hristos-Cuvantul caci practic involuntar nu a facut decat propaganda. Io n-am de ce sa fac propaganda, este pe net, io discut, io dezbat, de aia-i forum. El insa dandu-si foc la valiza pe toate threadurile face propaganda si mare tamtam. Generand conflict, involuntar ajuta Adevarul. Se vrea erou insa din pacate pentru el va ajunge berou negativ la final in Lumina din ziua aceea. Pedeapsa incapatanarii si insistentei sale pripite va fi insa grea. De la aceia o va primii, de la cei pe care-i slujeste, de la inchizitia exclusivista satanica din cotlon, inchizitia tradarii si corcelii, inchizitia eretica colaborationista a politrucilor antihristi care vrea cenzura ca sa nu se vadeasca faptele lor nedrepte si bineinteles de la pacatul sau asociat cu adictia, recidiva, inmultirea, nepasarea.

Te astept deci sa vi sa distrugi toate firele de discutie cu marturisirea despre cum ai cazut si cum ti-ai pierdut pacea, linistea, odihna, sanatatea, mintile, sufletul! Te astept cu cererea publica de iertare pentru ce ai afirmat despre mine aici, ce ti-am bolduit... ca pe restul ti le-am iertat fara sa fi cerut! Din mila. Dar daca n-ai bun simt si nu te-ai pocait si insisti crezand ca merge la nesfarsit sa minti despre mine ca-s sectant si sa denigrezi credinta mea atunci iata nu te mai iert pana nu o vei cere! Poate nu-ti pasa. Foarte bine. Vom trai si vom vedea ce se intampla, vom muri si vom fi liberi!.. inviind.

Iata, te las liber sa o patesti precum ti-o ceri!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 07.02.2023 at 17:58:59.
Reply With Quote