View Single Post
  #1  
Vechi 14.12.2009, 02:33:21
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit PACATUL - Lucrare a lui Dumnezeu

Urmarind un link despre un preot care a facut o slujba pentru masoni, undeva pe un alt topic, desi nu eram foarte curios, ceva imi spunea sa dau clic. Poate ca mare lucru n-a fost de vazut, dar s-a intamplat sa intru pe "filme artistice" si sa descopar ceva cu totul deosebit: OSTROV (sau Insula). Am urmarit acest film cu sufletul la gura, si-l recomand oricui doreste sa se desavarseasca in cunoasterea Adevarului Lui Dumnezeu.
Dupa ce il veti viziona, as dori sa veniti si sa va spuneti parerea despre cum l-ati inteles. N-as vrea sa dau detalii, fiindca fiecare fragment in parte reprezinta un mesaj pe care noi il putem percepe diferit, in raport cu credinta noastra, cu slabiciunile noastre, cu caracterul nostru... Pe mine ma tot urmareste raspunsul intarziat al calugarului la intrebarea despre Cain si Abel... Mi se pare esenta credintei spusa in cateva cuvinte!!!
Haideti sa vedem cum se intampla ceea ce unii dintre noi numesc "Ironia sortii"! Haideti sa vedem cum un pacat de moarte transforma lasitatea in sfintenie. Haideti sa vedem cum povara pacatului il smereste pe om ridicandu-l in fata Lui Dumnezeu mai presus de "unsii bisericii"!
Iar aici linkul. Va urez vizionare placuta!
http://glasulortodox.blogspot.com/se...me%20Artistice
Reply With Quote