Subiect: nelamurire
View Single Post
  #55  
Vechi 22.04.2011, 09:28:21
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de mirela.b Vezi mesajul
Nu am fost si nu sunt de acord cu intrarea lui in monahism.Trebuia sa se gandeasca de la bun inceput ce vrea sa nu-mi incurce viata.Eu canonic am de ales doua cai ori monahismul ori sa raman in continuare necasatorita.O a adoua casatorie nu este posibila.Judecati singuri cum este sa traiesti singur, bolnav si fara nici un serviciu?Puteti sa-mi raspundeti oricum, eu nu ma supar!
De ce sa nu fie posibila o a doua casatorie????Este foarte posibila.De aceea da BO dezlegare la cununii de 3 ori!
Destul ti-a distus viata.Doar nu vrei sa traiesti si de acum incolo, tot cum vrea el, cum ii e bine lui? Mai bine ai intoarce spatele trecutului si ti-ai deschide sufletul pentru o noua sansa.Dumnezeu e mare, n-o sa te lase de izbeliste.

Si oricum,nu stiu cat de mult ii place lui Dumnezeu gestul lui.Domnul zice sa ne iubim aproapele. Asta trebuia sa faca el cu tine.Mai ales ca esti bolnava.Nu sa fuga.Si apoi cand tu nu vei mai fi ( sper eu peste muuuulti ani), putea sa mearga si la manastire( chiar la batranete).Dar mai intai trebuia sa-si implineasca datoria fata de tine!Sa te iubeasca si sa iti stea alaturi pana la ultima suflare!Dar lasa ca nimic nu ramane fara rasplata!


Sa ai un Paste linistit si plin de LUMINA!

Last edited by Melissa; 22.04.2011 at 09:40:06.
Reply With Quote