View Single Post
  #10  
Vechi 09.10.2010, 22:11:25
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Exclamation

Citat:
În prealabil postat de Elesya Vezi mesajul
Sa-mi fie iertat...dar TATAL CERESC...nu cred ca l-a declarat pe el sau altul drept "sfant", iar noi plebeii sortii nu stiu daca avem caderea sa ne pronuntam legat de sfintenia unuia sau altuia...Sigur cu adevarat SFANT nu este decat UNUL...asta pentru cei care nu pot intelege ca UNUL e in NOI si NOI toti suntem UNUL...Minunile ii consacra pe cei numiti sfinti, dar putem realiza cate minuni se petrec in lume cu fiecare din noi zi de zi, clipa de clipa....si marea majoritate nu ne putem numi sfinti...fiind "sfintiti" numai de iubirea LUI...Chiar daca unii din naivitate sau din nestiinta fac afirmatii tendentioase, nu se cade sa estimam sansele lor la mantuire...Sa nu uitam ca Raiul si iadul sunt in noi...iar ghimpi ATENTIE...au pana si cei mai valorosi trandafiri...Fie ca nu doar solzii ochilor tuturor sa cada, ci mai mult....sa se deschida OCHIUL...Pace, iubire si lumina! AMIN
Tinand cont ca esti Ortodox ( Ortodoxa ) , cel putin dupa cele mentionate in profil , te-as intreba ce parere ai despre Cinstirea Prea Sfintei Fecioare Maria ? Nu de alta de imi sunt atat de cunoscute raspunsurile tale gen " Tatal Ceresc . . . " Ai mai fost pe la noi parca ?
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)