View Single Post
  #52  
Vechi 09.04.2022, 20:51:06
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.971
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul

Deci , repet,nu prea doresc asocierea cu vreo religie, instituție sau cadru academic...Cum nici ei nu ar vrea,sa le fie amintit că au avut ca și student un asemenea eretic, rătăcit:))
Eu cred că Înaltpreasfințitul Andreicuț are inimă de tată și te-ar lua în brațele părintești dacă te-ai pocăi, nu cred că ai avut neplăceri pe acolo dacă ai venit cu inima deschisă, dacă ai făcut doar un an sau doi din 4 nu înseamnă că ai și absolvit-o.

Eu eram nimeni și am sunat la Mitropolie la Cluj să mă interesez de ITO Cluj și oamenii de acolo au încercat măcar, s-au interesat, au dat niște telefoane, chiar dacă nu mai erau locuri, nu mi-au trântit telefonul în nas și nu mi-au vorbit în doi peri ca funcționarii publici, eu nu cred că sunt ursuzi preoții de acolo.

Sunt mulți vreo 30-40% care abandonează prima facultate, eu am adus-o în treacăt aminte că și părintele Dumitru Stăniloae spunea ceva despre Platon și Aristotel dar nu abordările despre metempsihoză au fost considerate de la ei ca fiind intuiții ale Dumnezeului necunoscut din Areopag.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote