View Single Post
  #24  
Vechi 26.01.2021, 18:46:44
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
De unde fumezi tu astea ca sunt destul de grave... ne dai si noi un link la cine a produs fumurile astea ???
Simpticule, cum adica sunt destul de grave?
Simti ca te-am hulit pe tine sau pe careva din colegii tai de bila?
Nu v-am hulit pe niciunul deci de ce te sperii, de ce te simti amenintat, jignit, de ce ai impresia ca situatia devine garav? Nu sunt trabucuri cubaneze, nu sunt tigari cu marihuana, sunt decat niste propozitii cu un inteles profund, cu un talc intelept, seamana cu scripturile. Nu a produs nimeni fumurile astea, nu sunt un papagal care umbla cu propaganda altora de colo colo. Nu sunt politician si n-am interesul unei partide a fariseilor sau saducheilor ca sa ma autoindreptatesc. Deci nu exista niciun link pe net pentru ca textele mele sunt un bun public, daruit de sus prin Har, asa ca o pasune textuala-teoretica care hraneste niste oi intelegatoare. Tu pari o capra care manca decat carne stricata.

Citat:
Pui te rog documentatia, sau este creatia/fabulatia ta proprie ? Adica e important de mentionat sursa sau contributia ta personala..
Nu exista nicio documentatie. Scripturile, Dumnezeu, Harul, realitatea, cunoasterea, Adevarul, Sfintii... astea m-au inspirat.

Citat:
Sunt ale tale sau sunteti mai multi cu halucinatiile astea ???
Halucinatii? Asa sustin psihiatrii despre calugarii crestini sau ortodocsi, ca nu exista nimic si ca ei halucineaza. I-au internat la nebuni nestiind ei, medicii si psihologii lumii cu cine vorbesc calugarii. Au incadrat asta la boala psihica. Motivul? Halucineaza tovarasul si l-au trimis la canal sau la zarca. Ai cumva halucinatii citind din textul teoriei? Ce vezi? Ce auzi? Eu n-am halucinatii recitind Teoria. Nu provoaca halucinatii ci tu esti un mitoman cu interes. Iubesti atat de mult bila incat esti in stare sa minti pentru ea si sa calci pe oameni sa devina cadavre.

Citat:
Deja asta este o teorie creationista care se opune Bisericii - Biserica nu a lcurat cu aberatii din astea si sunt deplin inafara creatiei Bisericii, adica impotriva a ce spun Sfintii Bisericii.
Chiar ca ai halucinatii si culmea e ca placa ta pare stricata, se invarte si repeta textul mortal ca o melodie in-cantata de Torquemada.
Stai linistit nu se opune decat teoriilor false ale lumii conduse de satanisti.

Citat:
Dragule, deja esti in decor rau de tot.
Cerceteaza sa vezi ce zice Biserica despre creationism. creatie ca deja esti inafara Bisericii - si aivci vorbesc serios. Fara nici un fel de gluma, vezi ca esti inafara Bisericii ce vorbesti.
Adica-s afara (repeti tu la infinit) .(Era un avion plin cu diliti. Dupa un timp iese copilotul din cabina si vede un singur nebun. Ce facetii? Jucam fotbal. Unde-s ceilalti? S-or dus sa bata out!)
Citat:
Tu iti dai seama ca tu propui ALTCEVA decat au propus sfintii parinti? Care mai erau si ei cu ceva de astronomie fizica matematica si toate despre natura.... Dragule, te opui Bisericii acum.
Tu-ti dai seama ca nu fac propuneri indecente? Ma opun cuiva? Ti-am raspuns mai sus. (Stai linistit nu ma opun decat teoriilor false ale lumii conduse de satanisti.)

Citat:
Eu zic de Biserica tu zici ca nu te intereseaza... doar SATANA vorbeste asa ceva. Doar SATANA propune cea inafara Bisericii. Vezi ca slujesti satanei prin nebunia asta...
Doar satana iti baga in cap griji desarte bolduite si subliniate ca sa iti faci griji pentru lume in loc sa porti grija de sufeltul , de lucrul cel nemuritor. Nu Biserica isi face griji caci ea are Credinta ci tu bagi griji lumesti in numele Bisericii ca sa dea dreptate si alti teoriilor false ale lumii. Tu nu slujesti BOR ci lumea. De ce te prefaci ca porti grija de Biserica, de Ortodoxie? Tu porti ca un egoist grija doar de ideea ta ca pamantul are forma de bila. Pe de alta parte textele si nemultumirile tale nesfarsite par asa ca niste scancete de vulpita amarata ce umbla dupa casul din gura ciorii caci citind Teoria Adevarata simte cum i se darama sandramaua babilonica in care se simtea sefa de sclavi si de profituri.

Practic nimic despre teorie, doar denigrari, decredibilizari, osandiri culminand ca intodeauna cu a ma "dovedi" de satanist. Esti penibil. Astea nu-s argumente. Sunt necredintele si furiile unui om slab si nestiind ce sa mai faci ca sa fii crezut tu si bila ta esti in stare de orice halucinatie, pe care o vezi cu ochii deschisi si cu ea infierezi in mod proletar in numele biserici ortodoxe.

__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 26.01.2021 at 18:55:55.
Reply With Quote