View Single Post
  #1701  
Vechi 08.04.2021, 16:35:48
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Moroco
Acuma n-ar fi normal sa credem ca Dumnezeu e legat musai de obiectele Sale sau de sfintii Sai incat nu-L gasim decat acolo. El vede in ascuns, se afla in plinirea poruncilor Sale, in rugaciuni, in scripturi si se afla in vazduh si in norul luminos si oriunde El poate sa fie daca vrea. Dar se afla mai ales in Duh, in Adevar si Sfintenie, in Credinta si in Iubirea Divina dupa porunca, acolo unde se aduna doi sau trei in numele Domnului Iisus-Cuvantul acolo este si Dumnezeu deci nu trebuie sa ne inchipuim ca in lipsa icoanelor suntem orfani si nu ne aude nimeni rugaciunile.
Din nou, esti toxic cand vorbesti si ai posturi fara noima. Fara cap, fara coada, fara sens. Lasa omul in pace pe threadul lui sa isi zica ce stie despre ereziile sectare. O incepi cu idolii si apoi zici ca te inchini la icoane.. bun post ai creat si tu. Foarte educativ, mai degraba lectie sectara decat post ortodox. Dar ca toate posturile tale, se vede ce izvoraste din tine...
Daca tu nu poti citi si intelege ca nu te duce capul, daca nu poti urmari un text simplu e problema ta. Dar ca incepi sa ma analizezi pe toate firele de discutie si imi vanezi frazele ca sa ma scoti sectant, distrugand toate firele de discutie ca un garcea terorist nu vezi? Daca tu nu poti sa crezi si in sCNIP si in Cuvantul lui Dumnezeu de ce trabuie sa umpli toate firele de discutie cu necredinta ta idoleasca blestamandu-ma si haituindu-ma peste tot?

Ti-am creat fire speciale de discutie si despre Cele 7 Trambite Apocaliptice si despre analizarea lui Moroco. De ce nu postezi acolo ceea ce vrei sa spui despre Trambite, despre Cuvant sau despre mine, de ce-ti deserti toata necredinta si toate josniciile la adresa mea pe toate firele de discutie?

Asta oricat iti repet de ce nu poti sa analizezi?

(PS: Nu-i pacat sa distrugi orice fir de discutie cu persecutiile tale la adresa mea domnule Garcea-Torquemada ascuns dupa icoana sfantului gpalama? Esti pripit si umplii forumul cu porci de cerneala cu colt de argint!)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 08.04.2021 at 16:44:00.
Reply With Quote