View Single Post
  #198  
Vechi 02.01.2014, 20:40:56
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Barsaumas Vezi mesajul
La multi ani tuturor, si sa ne intelegem mai bine in noul an.
La multi ani si tie.
Citat:
În prealabil postat de Barsaumas Vezi mesajul
Catalin, cica esti credincios, te iriti cam repede. Ma privesti de sus, mai ales de cind cainele ala geocentrist mi-a dezvaluit identitatea si m-a atacat personal, desi nu-i facusem un rau in viata mea, doar ce spussesem ca "nebunii pentru Cristos" la care aveau el si gasca sa superstitie, pardon evlavie, erau niste aurolaci jegosi (ala tot asa a facut si cu Eugen, desi eu sunt un mirlan iar Eugen e un domn).
Dimpotriva, inainte ne intelegeam mai putin, in ultimul timp nu mai avem prea multe neintelegeri. Nici nu imi mai amintesc ce ti-a scris atunci. Eu prima data am explicat frumos, nu am fost ironic, abia cand ai repetat aceleasi lucruri ca si cum nu as fi scris nimic.
Citat:
În prealabil postat de Barsaumas Vezi mesajul
viata si istoria se compun din momente: la acel Tn, daca erai sub iconoclasti, monoteliti, ecumenist-sincretini, si ei ar fi reprezentat la acel moment Biserica, te-ai fi supus lor.
Uite un exemplu din zilele noastre, unii preoti si ierarhi au conceptii ce bat spre ecumenism, eu sau altii nu ii credem orbeste. De obicei puterea laica, atunci cand crredea ceva gresit, incerca sa impuna acel lucru. Dupa sinodul Ferrara chiar credinciosii obisnuiti s-au opus, desi mare parte din ierarhie semnase trecerea la catolicism.
Reply With Quote