View Single Post
  #9  
Vechi 25.10.2012, 22:20:04
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
@Mirela draga,era un fel de a spune...Incerc sa inteleg ce vrei sa transmiti prin aceasta intrebare si cred ca intuiesc: incercarile,ispitele,demonii,au si ei un rol pozitiv,pentru ca astfel,dupa indelungi suferinte sau pur si simplu constatand ca lucrurile efemere ale vietii nu reusesc sa umple acea nevoie interioara a noastra de iubire si de Dumnezeu,ne ajuta sa cautam raspunsuri,sa vedem si partile din noi la care mai avem de lucrat si sa vrem sa Il regasim pe Dumnezeu,iar asta sigur ca ajuta la cresterea noastra personala si spirituala.Daca am intuit bine,te rog sa imi spui sau poate vii tu cu o completare sau lamurire.

Uite, acum, gândindu-mă mai bine, nu cred că întrebarea mea era necesară - pentru că ai zis foarte bine și clar ce ai zis, și era suficient de luat sensul simplu - plain - al cuvintelor pentru a înțelege ce ai scris.

Pe de altă parte, mă bucur și de explicațiile și sensurile pe care le-ai dat mai sus. Doamne ajută!

PS: Am citit și eu mai demult niste cărți în lb. spaniolă ale unor amintiri din moarte clinică, și a unor experimente psi, dar nu prea îmi mai aduc aminte mare lucru. Altfel poate aș mai contribui puțin la topic.

PPS: Foarte bună mi s-a părut postarea lui Zaharia, mulțumiri.

Last edited by mirela.t; 26.10.2012 at 01:21:33.
Reply With Quote