View Single Post
  #204  
Vechi 16.05.2019, 00:44:29
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Era cu vreo 2 saptamani in urma ,fusesem la o pomana a unei matusi. Cand ma duc la maica-mea acasa ma intreaba cu cine ati stat la masa:" Pai de o parte am stat cu rudele noastre(ma rog ii spun cu cine) si de partea cealalta au fost doua iphone-uri." Fratilor ce dispretuiesc eu total , cand cineva nici macar nu se straduie cat de cat sa aiba o conversatie cu cei de la masa, ca sa poti zice am fost cu unii la masa dar nu am avut nici un subiect comun si dupa cateva tentative am renuntat . IN doi timpi si trei miscari au fost cu Iphone-urile pe masa. Poate ca cu oamenii aia nu mai esti la masa niciodata. Ma rog erau CRED ceva rude din partea tatalui(noi suntem veri din partea mamei, deci nu ii cunosc) care la o discutie cu unul din verisori mei spuneau ca sau realizat foarte bine, si ca de fapt nici nu se mai prea intalnesc. Pe mine realizarile astea materiale ale nu stiu cui, daca nu sunt urmate de niste realizari spirituale, sau de comportament( sa stii ce se cade sau nu sa faci) ,nu au o importanta prea mare . Socru meu avea o vorba mare: " A fi domn e o intamplare, a fi OM e lucru mare."
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote