Subiect: Cod GALBEN
View Single Post
  #76  
Vechi 27.12.2009, 17:49:37
antoradoi's Avatar
antoradoi antoradoi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 146
Implicit

Citat:
În prealabil postat de elizabeta Vezi mesajul
...iarna e frumoasa, zapada trebuie sa fie alba, ninge frumos...
Da, dar ca sa putem aprecia aceasta frumusete, ne trebuie un mimin, minim confort! Daca omului ii trebuie 3 ore ca sa ajunga acasa (nu stiu cat dureaza zborul pana in Italia, de exemplu, dar imi inchipui ca mai putin), si cand ajunge e inghetat bocna si murdar..............
...cel putin, asa cred eu...
Zborul pina in Italia dureaza fix 1 ora,dar ,un om ,venit -in perioada despre care discutati ,pe forum- din Italia, a facut de la Bucuresti la Galati vreo 2 zile....si..
da,zapada trebuie sa fie alba...alba...nu neagraaa...neagraaaa ca-n Bucuresti.Uite eu m-am straduit si am tot dat zapada din fata spatiului care-mi apartine,si am tot pus pe trotuar sare ,multa sare,ca nu cumva vreun batrinel sau ma rog,vreun om ,mai putin experimentat cu vremea(sau cu...vremurile) ,sa alunece si sa ajunga la spital...si...daca am tot dat zapada ...undeva trebuia s-o depozitez si...am hotarit ,impreuna cu vecinii, sa facem un musuroi(gramezoi) in speranta ca cei de la REBU o vor "salta" Ei as!! A "saltata-o " BUNUL DUMNEZEU,pina la urma...Cit despre autoritati,proaspat ELITISTII nostri...COD ROSU!
Reply With Quote