View Single Post
  #14  
Vechi 07.02.2010, 19:49:45
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de daniela_cristina Vezi mesajul
Sunt foarte trista...Am plans atat zilele astea incat simt ca abia mai pot varsa lacrimi din nou. Sotul meu a fost diagnosticat cu cancer limfatic si este in spital in stare grava si are doar 29 de ani si avem un copil de 2anisori impreuna....Am auzit recent de Sf. Nectarie si am inceput sa am rog lui si-l rog sa faca si pentru noi o minune...M-a bucurat mult ceea ce am citit despre bucuriile, multumirile voastre. Doamne ajuta tuturor! Am citit pe undeva ca e bine de uns cu undelemn de acolo de la Radu-Voda dar eu sunt din Suceava, mi-e greu sa ajung acolo...M-as bucura enorm de m-ar putea ajuta cineva... Multumesc...
...e de ajuns daca ai o icoana a Sfantului Nectarie si pui un pahar cu ulei si pui sa arda inintea icoanei sale o pluta cu fitil si o pui sa arda, si sa ungi din acel ulei din candela pe sotul fratiei tale si tot aceeasi putere are de vindecare ca si untdelemnul de la Radu Voda de la Sf.Nectarie.
Nu e important locu de unde e uleiul din candela, e mai mare CREDINTA in Puterea Sf.Nectarie pe care Dumnezeu preasfantul i-a dat-o spre ajutorul oamenilor.
Pune icoana in casa si candela inaintea ei, ungeti-va toti din ea si sa nu se stinga NICIODATA! doar cat schimbati fitilul. faceti in fiecare zi Acatisul Sfantului. Se gaseste si de Cumprata sau se gaseste si pe net... Nu incetati si nu asteptati deznadajduita pana va trimiute cineva Ulei de la Bucuresti. CREDINTA in Sfantul Nectarie va va ajuta mult mai repede.
Mila luimDUmnezeu! Mergeti cu dansul la Sf.Masluri, oriunde se face si sa se miruiasca la fiecare Sf.Maslu, sa aveti si in casa din acel ulei si sa puneti si cate un strop in mancare, numai sa nu aruncati apoi la animale din resturi.
Mergeti sa se spovedeasca si sa primeasca Sf.Impartasanie care e datatoare de viata!
Nu stati pe ganduri! Faceti cum v-am sfatuit si veti vedea minunile lui DUmnezeu!

BUCURII DEPLINE!!!
__________________
Reply With Quote