View Single Post
  #15  
Vechi 10.02.2010, 08:44:52
kristta13 kristta13 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.12.2009
Mesaje: 19
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
...e de ajuns daca ai o icoana a Sfantului Nectarie si pui un pahar cu ulei si pui sa arda inintea icoanei sale o pluta cu fitil si o pui sa arda, si sa ungi din acel ulei din candela pe sotul fratiei tale si tot aceeasi putere are de vindecare ca si untdelemnul de la Radu Voda de la Sf.Nectarie.
Nu e important locu de unde e uleiul din candela, e mai mare CREDINTA in Puterea Sf.Nectarie pe care Dumnezeu preasfantul i-a dat-o spre ajutorul oamenilor.
Pune icoana in casa si candela inaintea ei, ungeti-va toti din ea si sa nu se stinga NICIODATA! doar cat schimbati fitilul. faceti in fiecare zi Acatisul Sfantului. Se gaseste si de Cumprata sau se gaseste si pe net... Nu incetati si nu asteptati deznadajduita pana va trimiute cineva Ulei de la Bucuresti. CREDINTA in Sfantul Nectarie va va ajuta mult mai repede.
Mila luimDUmnezeu! Mergeti cu dansul la Sf.Masluri, oriunde se face si sa se miruiasca la fiecare Sf.Maslu, sa aveti si in casa din acel ulei si sa puneti si cate un strop in mancare, numai sa nu aruncati apoi la animale din resturi.
Mergeti sa se spovedeasca si sa primeasca Sf.Impartasanie care e datatoare de viata!
Nu stati pe ganduri! Faceti cum v-am sfatuit si veti vedea minunile lui DUmnezeu!

BUCURII DEPLINE!!!
Sunt suprata si indignata...
Geo te rog mult de tot sa cauti pe Google-SF ANTON-MARAMURES FORUM...
Citeste ce scriu unii oameni,eu nu am termenii se specializare,sunt suparata de ceea ce pot scrie!Poate reuseti sa le explici mai multe(ai sa vezi si cateva randuri scrise de mine),unii au inceput sa ma trimita la psihiatrii doar ptr faptul ca ma rog la Sfinti...
Te rog mult!
Cristina
Reply With Quote