View Single Post
  #10  
Vechi 16.04.2012, 23:04:52
ucenic ucenic is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.05.2010
Locație: Ploiesti
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 634
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ucenic
Implicit

*****************************************
Iată ce zice Bisericii, Duhul:

* Tu vrei să fii iubit, apreciat... Eu îți dau Dragostea Mea ca să o împarți altora.
* Tu vrei fericire, fără lipsuri, o viață lipsită de necazuri... Eu îți dau Bucurie în necazuri.
* Tu vrei să fii liniștit, nederanjat, netulburat... Eu îți dau Pacea Mea în mijlocul tulburărilor.
* Tu ceri de la alții punctualitate și vrei totul instant... Eu îți dau Îndelungă răbdare, vreau să te învăț ce este veșnicia...
* Tu vrei să fii înconjurat de oameni buni și plăcuți... Eu îți dau o Bunătate cu care să Mă vestești tuturor celor răi și păcătoși.
* Tu vrei atenția celorlalți și ajutorul lor... Iată, Eu îți trimit și puterea și voința de A face bine tuturor celor de lângă tine.
* Tu ceri de la Mine îndurare... Eu pun în tine Blândețea Mea cu care să-i stingi pe cei neîndurători.
* Tu mai vrei să-ți bucuri simțurile... Eu te învăț să strunești firea ta și să te Înfrânezi de la poftele rele.
* Tu vrei ca fratele să te urmeze îndeaproape, tu vrei ca cel de lângă tine să te asculte în toate... Iată, Eu pun în tine Credincioșia necurmată față de Mine.

*****************************************
Iată ce zice Cel ce este Amin, Martorul credincios și adevărat, Începutul zidirii lui Dumnezeu:

"Rămâi în Mine, așa cum eu sunt în tine. Vreau să rodesc în tine. Ridică-te fiule, căci te-am rânduit să-Mi slujești fără frică. Iată... am pus Roada Duhului Meu în tine, ridică-te acum și arată-Mă lumii.
Iată că răsplata Mea este cu Mine... Eu vin curând... Păstrează ce ai, ca nimeni să nu-ți ia cununa”
. Amin!
*****************************************

Last edited by ucenic; 16.04.2012 at 23:15:16.
Reply With Quote