View Single Post
  #45  
Vechi 01.05.2012, 06:23:39
iimro2003 iimro2003 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Mesaje: 8
Implicit

Imi pare rau sa aud ca sinteti bolnav. Imi pare rau de asemenea de timpul pierdut de binevoitori cu inscrierea pe liste si programarea citirii unor rugaciuni scrise de altii, care se citesc in biserica, in anumite ocazii, si care nu au legatura cu problema dumneavoastra, in loc sa se roage pur si simplu.

Observ ca sinteti speriat. Mai vad si ca alergati sa cereti ajutor la oameni in loc de Dumnezeu insusi. Pentru ca rugaciunile intregii lumi nu va ajuta daca dumneavoastra insiva nu mergeti la Biserica, macar la o slujba de Maslu. Tainele se savirsesc in Biserica, iar Sfintul Maslu este Taina Vindecarii.
Intariti-va in credinta si rugati-va din suflet. Aveti acea incredere totala ca El va asculta si daca va puneti in miinile Lui, va va ajuta, chiar daca in acest moment nu intelegeti lucrarea Lui. (Ps. 22:1, Intelepciunea lui Iisus Sirah 4:17-19) Aceasta o sa indeparteze si frica de la dumneavoastra.
Cit despre rugaciune, urmati sfaturile Mintuitorului: Matei 6:6-8, Luca 18:10-14
O sa va trec si eu pe pomelnicul pentru maslu, in nadejdea ca veti participa si dumneavoastra la slujbe. Ma rog sa va intareasca Dumnezeu credinta, ca sa va rugati din suflet si rugaciunile sa va fie primite. Sanatate si Doamne ajuta!

Last edited by iimro2003; 01.05.2012 at 06:26:26.
Reply With Quote