Subiect: El nu ma place
View Single Post
  #2  
Vechi 31.10.2014, 06:58:01
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de AndraEu Vezi mesajul
Buna ziua.. de curand m-am indragostit de un baiat, imi place totul la el.. mai ales ca esti foarte credincios... cu un suflet curat, pur, frumos, este totul perfect la el. Din prima l-am placut enorm si m-am apropiat de el si el la fel de mine.. am simtit ca el este barbatul perfect pentru mine!
El este un baiat tare cuminte, linistit.. si efectiv in suflet simteam ceva asa puternic... el sa purtat mereu frumos, apropiat, punea mana pe mine, imi zambea, glumea, imi raspundea efectiv cu dragoste si eu lui, ma ducea spre casa, ma lua in brate...
Pana cand am ajuns sa cred ca el ma place si ca poate e prea timid sa imi spuna, asa ca m-am gandit eu sa fac pasul.. sa ii declar ce simt pt el. Asa am si facut...
I-am zis dupa un timp ca il plac foarte mult si este ce imi doresc. Dezamagirea a fost pe masura! Defapt el era " dragut, manierat si cald " cu toata lumea nu cu mine in special......
Am fost ranita si inca sunt.. credeam ca ma place, am simtit ca ma place
Sunt dezamagita... ce sa fac? Se mai poate face ceva??? eu il vreau, e perfect! Nu am vazut un baiat mai bun ca el niciodata!
Ce sa inteleg? Mi-a spus ca mai sunt baieti credinciosi si mai buni ca el, el nu e vrednic si ca sa invatat sa fie singur...
Se poate face o minune sa ii para rau? sa ma vrea si el pe mine?
Eu am decis sa plec, sa nu il mai caut niciodata. ce spuneti? oare mai pot face ceva sa ma vrea si el? rugaciune... nu stiu?
Nu vreau sa traiesc in iluzi! se pot face miracole de acest gen??
Nu poti sa obligi pe cineva sa te iubeasca. Asa e in viata. Niciodata nu va exista vreo reteta pentru "portiunea dragostei".

Poate sa-l scoti undeva in parc, ma vorbiti. Dar daca deja a zis ca nu, sunt slabe sanse.

S-ar putea si faptul ca ai fost destul de directa sa-l fi speriat un pic, cine stie. Dar toti trecem la un moment dat prin aceste momente, si tot ce putem face este sa trecem usurel peste.

Nu-ti face griji. Perechea perfecta (adica care sa te si placa inapoi) este undeva pe lumea asta, si pana la urma o sa o intalnesti.
Reply With Quote