View Single Post
  #22  
Vechi 13.10.2021, 17:14:51
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.288
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Inmulteste cu minus toata lauda care ti-o faci.

Nu e comoara, o sa fie pedeapsa.

Apropo, stii cum e chinul hulitorilor de Biserica? Nu te-ai gandit niciodata ca "Biserica e rai, sinodul e rai si nepriceputi... etc" e hula de Biserica?

Ia-ti secta si mesajul tau sectar si valea in alta parte.

Pana acum posturile tale spun doar un singur lucru, prozelitism sectar, NIP, NIP e buni, BOR e rai dar e buni, e buni cand nu condamna NIP.

Bai tati, mai usor cu demagogia. ca esti un demagog in primul rand.
Analize de flasnetar ce foloseste practica neo-vrajitoriei inchizitoriale facand echivalente si egalizatii josnice spre rastalmacirea evidentei ca sa slujeasca, ca o neghina imbracata in grijile lumii, marele papalâc al marelui babilon si aducand laude ”sfintei” ratiuni spiritiste care va plateste cu privilegii pentru raspandirea stirilor inchizitiei bune de radio erevan.

Mie-mi convine, imi faci plinul in imparatia Cerurilor. Loveste si osandeste mai departe in numle BOR (”victima”) mea, un oarecare ortodox practicant din BOR ce crede si in Cele 7 Tr.Ap. si in Cuvant!

Nu hulesc ci tu minti ca judec si hulesc. Nu fac decat sa-mi marturisesc Credinta raspunzandu-ti la intrebari si acuzatii chiar daca le repeti la fiecare postare facandu-te ca nu pricepi sau ca nu ti-am raspuns.

Daca tu nu vrei sa intelegi ce marturisesc nu inseamna ca hulesc ci inseamna ca nu te lasa nedreapta necredinta a ta sa vezi Adevarul, nu te lasa ipocrizmul si necredinta care te-a inscaunat ”mare” duhovnic, sluga a inchizitiei si de aia nu poti poti accepta realitatea si nici nu vrei de frica sa nu te mance circulara interna.

Eu zic ca e rau doar satanismul si faradelegile si pacatele lumii care a fost osandit de Dumnezeu prin Noe, Avraam si prin Moise acum 5000 de ani.

Deci zic ca e rau ce altii au crezut ca e rau asa cum au vazut faptele cele rele ale celor rai.

Nu am interese prozelite sau partinice ca sa etichetez pe cineva ca fiind rai si incerc sa nu judec pe nimeni cu o judecata rea ce duce la osandire, pedeapsa, chin sau blestem.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 13.10.2021 at 17:19:19.
Reply With Quote