View Single Post
  #10  
Vechi 28.01.2012, 22:20:31
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Lagrace Vezi mesajul
1. Cui ii este frica de Virginia Woolf ?

2. Orice munca trebuie platita. Dreptul de autor este un DREPT , nu o donatie.

3. Peste tot in lume telefoanele sunt ascultate, discutiile pe internet sunt monitorizate, chiar mesajele pe mail sunt sub observatie. Lucreaza mii de oameni in sisteme de supraveghere. De ce vi se pare absurd pentru Romania?
Atunci de ce aceasta lege v-a fii aplicata la nivel global, nu doar la noi? Pentru ca este mult mai mult decat apararea drepturilor de autor. Eu nu stiu cati romani de ex, isi permit sa isi cumpere windows cu licenta, la fel si officeul si alte programe de care ai nevoie. Oricum, pirateria programelor e doar o mica parte din tot acst proiect. Nu mi se pare normal sa primesc amenda doar ptr simplu fapt ca am accesat un site care este posibil sa contina informatie preluata de pe alt site sau dintr-o carte. Wikipedia de ex., v-a fii inchis si alte siteuri de genul. Cum sa te controleze pe calculator sau pe stick asa pe nepusa masa, si daca ai O melodie descarcata pe net sa primesti amenda sau sentinta?

Poate ar fii indicat sa cititi exact ce contine acest proiect ACTA inainte sa spuneti ca este normal. Plus ca, nu vi se pare normal ca inainte sa semneze vreun proiect, populatia sa fie informata si intrebata? Ca o sa ne trezim amendati si nu stim de ce, ptr. ca nimeni nu se sinchiseste sa explice exact cum v-a fii aplicat acest proiect.
http://www.dfat.gov.au/trade/acta/Fi...rification.pdf
Reply With Quote