View Single Post
  #10  
Vechi 06.05.2021, 17:07:16
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.971
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Marcel_Ionut Vezi mesajul
Repet,nu imi doresc sa ma inscriu in ceva gen Fortele Speciale si sa omor oameni pt mii de euro. Cine face asta este treaba lui si nu il obliga nimeni.
În armată nu faci ce vrei, ai un contract, până și pe rezerviști îi cheamă de acasă dacă e caz de conflict, la cum arată acum lucrurile în caz de răzbel mondial ești carne de tun acolo, nu apuci să tragi un foc că poate pica o rachetă pe baza unde ești.

Citat:
În prealabil postat de Marcel_Ionut Vezi mesajul
Cand am spus ca vreau performanta sportiva nu ma refeream la faptul ca vreau sa alerg ca si Cristiano Ronaldo ci doar sa pot lua probele fizice cu nota cat mai mare. Am incercat sa intru 2 ani la rand in sistem iar acesta este al 3-lea.
Poate nu e de tine dacă nu intri nici anul ăsta, sunt semne care ți se dau când ți se închid uși.

Oricum sportul nu trebuie făcut doar pentru admitere undeva sau pentru a fi titular, a câștiga cupe, trofee, distincții, onoruri, medalii, ci pt a nu ne îmbolnăvi, pt că altfel toți care n-ar reuși prin sport s-ar lăsa și în timp obezitatea, diabetul, amputarea unui picior cangrenat la diabetici, stentul pe inimă toate ar pândi un om gras.

Practic ești obligat să faci sport de întreținere dacă nu vrei să stai prin spitale, injecții cu insulină, depresii, insomnii, fracturi grave din lipsă de reflex, flexibilitate și reacție la căzături neașteptate etc
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 06.05.2021 at 18:35:31.
Reply With Quote