View Single Post
  #164  
Vechi 30.05.2015, 12:56:58
Vitiate Vitiate is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.05.2015
Locație: Dromund Kaas
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 268
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Bine ai revenit !
Nu pune la inima toate rautacizmele :) colegilor nostri. Probabil te invidiaza pentru ca ei nu au curajul sa scrie lucrurile pe care tu le-ai scris. :)
Bine va gasii.

Iuliu, stiu sa gust o ironie de calitate, ca a ta, sau o critica sincera, ca a lui Ezio. Recunosc ca eram nitel deplasat uneori bine de tot in stil, penduland intre imprecatii fatalist-apocaliptoide si instigare la revolta armata si haos social, aproape pe fatza. Insa din fond nu retractez nimic, cu exceptia eclesiomahiei. Cum mi-a spus un priten penticostal, "nu poti creste in afara nu atat a comunitatii, cat mai ales comuniunii; e peste tot in NT aceasta cale".
De ce Vitiate? Pentru ca raman in continuare un rebel, cu exceptia a ce tine de Dumnezeu si Biserica,si sper, in the long run, sa am si eu, la scara mult mai mica si reala, cam ca imaginarul personaj imparatesc cu acest nume :) un efect erosiv/destructiv asupra bolnavei ordini sociale si mai ales morale ce ni se baga pe gat. Practic, noi traim acum la scara reala cam cum ar fi o invazie de bacterii ce se dau leucocite, si incearca sa convinga leucocitele sa depuna armele. :)) E corect politic sa iubesti boala si bacteria, viciul si demonul. Nu?
Reply With Quote