Subiect: Un sfat?
View Single Post
  #9  
Vechi 29.03.2011, 22:18:12
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de silent assasin Vezi mesajul
Am defecte fizice care se gasesc a fi subiect de amuzament pt. cei din jur...
In primul rand iti spun ca-mi place mult semnatura ta!:-)

Acum iti spun un lucru pe care sigur il stii : toata lumea are defecte fizice.NIMENI,dar NIMENI nu este perfect.

Ceea ce nu stii tu este ca trebuie sa-ti schimbi ATITUDINEA!
Sa te accepti asa cum esti, cum te-a lasat Dumnezeu pe pamant.Sa nu cumva sa te inchizi intr-o carcasa de nesimtire,doar ca sa nu vada lumea ca suferi.Ramai sensibil asa cum esti, dar nu mai suferii.Cum sa faci asta? Sa-ti schimbi asa cum am spus,atitudinea.

Ca ceilalti sa te aprecieze, trebuie in primul rand sa nu te mai dispretuiesti tu.Ca ceilalti sa nu ma rada ca ai nasul mare( de exemplu), trebuie sa te simti bine cu nasul tau si atunci nu te va mai atinge nici o ironie.Era o vorba " cat de mandru isi poarta ala cocoasa"..Respectul celorlalti fata de tine trebuie sa il impui prin atitudinea ta. Am intalnit oameni hidosi de-a dreptul dar erau atat de haiosi,tocmai pentru ca se simteau atat de bine in pielea lor,incat se si autoironizau... Adica erau atat de impacati cu infatisarea lor, incat se luau singuri la misto...si lumea radea in continuare,dar nu mai radea de ei ci CU EI..Si erau acceptati si iubiti...

Iubeste-te asa cum esti, pentru ca trupul pe care il ai e casuta sufletului tau..Fa-l sa se simta bine in trup, nu-i chirci orizonturile cu buna stiinta...
Reply With Quote