View Single Post
  #1  
Vechi 29.01.2020, 10:29:43
ioan89 ioan89 is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.09.2016
Mesaje: 34
Implicit Caut un Preot care nu e obsedat de control - Gasesc?

Sunt satul. Vreau sa-mi spuna si mie cineva de ce trebuie sa ma las controlat de un preot. De ce trebuie sa-mi controleze viata pana in cel mai mic detaliu. De ce ofera sfaturi care le depasesc cu mult atributiile? Daca eu am o problema in cazul asta va rog sa-mi spuneti (fara atacuri la persoana, rational) cum vedeti voi situatia si de ce nici un preot nu e dispus sa colaboreze cu mine decat daca e in control 100%. Sunt obsedati de control? Sunt ru obsedat de control? De ce se poarta ca si cum sunt Dumnezei pe pamant? Sunt, dar nu ai mei...Nu sunt doar martori? Eu vreau sa urmez carea bisericii. Am nevoie de Taine, de Hristos, insa cred ca am ceva cu Preotii. O lipsa de incredere. Am in famile slujitori ai Sfantului Altar care nu au fost cei mai buni oamenii pe plan personal. Multi. Si nu numai... Pai si atunci cum sa accept eu exemplul lor si sfaturile necerute daca stiu ca toti suntem pacatosi? Sunt cam razvratit...

Ma rog ca aceasta postare sa nu fie vazuta de cineva mai slab de inger pe care sa-l smintesc si prin ea sa-l indepartez de Biserica...

Ma intelege cineva? Ma ajuta cineva cu un sfat? O parere...

Daca ma puteti ajuta cu o sugestie de comunitate ok formata in jurul unui Preot, dati-mi si mie o sugestie va rog...

Last edited by ioan89; 29.01.2020 at 10:50:14.
Reply With Quote