View Single Post
  #7  
Vechi 22.08.2010, 00:14:11
mirabela mirabela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2009
Locație: germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 487
Implicit

Pentru inceput, ar tb sa-ti ierti tatal, si sa-l ingadui si sa-l iubesti. Sa incepi sa ti post, si sa te rogi sa-ti gasesti un duhovnic, apoi sa te spovedesti.

Iti vei gasi linistea interioara, cand iti vei ierta tatal.

Doamne ajuta.



Citat:
În prealabil postat de anonim30 Vezi mesajul
Multumesc pentru raspunsuri si mai astept pareri si sfaturi.

Nu ma interesaza neaparat in desfasurarea relatiei cu el, ci si in a stii cum sa ma comport pe viitor cand va fi cazul sa incep o relatie.

Vis a vis de el...nu este casatorit, iar in legatura cu faptul ca poate a dorit sa ma puna in garda ca nu doreste relatii sexuale pre-matrimoniale...am stiut ca asa este si am fost pregatita sa respect decizia inca de la inceput, ba mai mult m-am bucurat sa intalnesc un barbat care sa nu ma conduca la pacat.

Pe langa faptul ca am fost acuzata ca incerc sa-l smitesc, sa-l seduc...eu trec printr-o perioada mai dificila: pe de-o parte ma gandesc ca timpul trece si nu am o familie, un copil,de unde s-a nascut un pic nerabdarea, iar pe de alta parte nu am liniste nici in casa (tatal meu are patima bauturii, ceea ce imi creeaza nelinistea venita din afara).
El este de parere ca nu trebuie sa incerc sa-mi construiesc nici o relatie acum pana ce va trece nelinistea.Eu in schimb cred, nu stiu daca gandesc cum trebuie, ca dimpotriva cineva care mi-ar fi alaturi m-ar ajuta sa trec mai usor peste aceasta perioada.
Reply With Quote