View Single Post
  #125  
Vechi 17.01.2015, 21:08:13
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Cred ca din cauza mincarii foarte sarace in minerale si vitamine, mai ales a mincarii ieftine a saracilor multa lume lesina la Slujbe de la statul in picioare, sau daca nu lesina ies des afara pentru citeva minute bune pentru a sta jos pe undeva si a lua aer. Eu opersonal l-am carat pe un tinar care se facuse alb la fata.

Asemenea scene nu ar mai trebui sa existe intr-o lume civilizata. Catolicii cind ne vad se crucesc cum de putem sta 2 ore in picioare.

Oare nu este mai bine sa se introduca bancutele sau scaune permanente pentru a evita plimbareala in sus si in jos? Astfel oamenii vor putea sta jos si asculta toata slujba fara sa mai fuga afara

Mâncarea proastă a săracului ar trebui să fie pe lista de probleme "de rezolvat" ale guvernului, nu ale Bisericii. Băncutele nu ar rezolva problema. Mai ales în Romania unde vin multi oameni la slujbe, ar însemna să limitezi accesul prin punerea de scaune sau bănci în mijlocul bisericii. În Occidentul ortodox se practică, dar aici bisericile sunt în general mult mai spatioase si nici nu sunt asa multi oameni care merg la biserică. Ah, si să nu întelegeti că dacă sunt bănci, se stă jos toată slujba.

Andrei, sper sa mai revii pe aici... :)
Reply With Quote