View Single Post
  #21  
Vechi 08.07.2010, 07:54:44
Mihailescu-Marin Daniel's Avatar
Mihailescu-Marin Daniel Mihailescu-Marin Daniel is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.06.2010
Mesaje: 85
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adrian010155 Vezi mesajul
Daniel, postarea ta nu pare in regula. Mai curand sugereaza ca esti un simpatizant PDL care incearca, printr-un text fabricat, sa induca, subliminal, gandul ca trebuie sa participam cu totii la strangerea de bani pentru buget, vezi Doamne ca niste cetateni responsabili si ca, iata, cat de nenorociti sunt bugetarii cei grasi, ce plaga sunt ei pe biata societate. Te asigur ca, daca oamenii ar avea incredere in guvern, ar dona sume semnificative, lasandu-se pe ei deoparte numai sa iasa tara din nenorocirea asta, dar din pacate, nu este cazul sa acorzi credit acestor derbedei care conduc tara acum. Sa ne rugam la Dumnezeu sa ne scape de acesti memernici si sa ne dea conducatori intelepti, competenti si responsabili, iar noi sa ne straduim a indrepta caile pe care mergem.
:))
Ma cuprinde rasul cand vad ce minunatie ai scris aici, departe gandul de mine sa fiu simpatizant PDL desi Directorul Regionalei este pus de PDL, este in partidul PDL si este membru PDL.
Sefa mea a venit odata cu el, deci tine cu el, deci tine cu PDL.
Eu insa nu tin nici cu PDL, nici cu PSD, etc.....tin cu tara asta, vreau sa o ajut cum pot eu, putin dar sa o ajut. Ma doare inima cand aud, citez:"plec din tara asta de ca...t, sau mai bine plec dincolo si muncesc 16 ore decat aici pe nimic" sau alte expresii de acest gen.
Vreau odata sa vad si eu tara asta cum se bucura de ceea ce are, vreau sa vad si eu romanii ca nu mai zic ca drumurile sunt proaste, vreau sa aud si eu romanii ca nu se mai plang de conducatorii tarii.
Eu am avut intentie buna, nu am vrut sa scot in evidenta nici mandria, nici pe mine insumi cine sunt eu sau ce sunt eu. Eu sunt un parlit de subinginer, am 27 de ani, am o sotie buna si intelegatoare, stau in chirie, am salariul de 890 lei si vreau ceva mai bun pentru Romania.
Bine macar ca il am pe Bunul Dumnezeu pe care, bineinteles il tot supar si necajesc si stiti ceva....ii multumesc Bunului Dumnezeu ca sunt asa cum sunt, ca ma ajutat la greu si sunt sigur ca ma va mai ajuta, dar vreau si eu sa fac mai mult pentru tara si poporul meu.
Am donat suma asta de 30 lei pentru tara mea pentru poporul meu, o sa mai donez si pentru sinistrati cand o sa iau salariul, si o sa ajut si o sa donez atat cat am.
Vreau mai mult pentru tara asta, vreau sa ajungem sa spunem pe acolo pe unde mergem: "eu m-am nascut in Romania, sunt crestin ortodox si multumesc Bunului Dumnezeu ca sunt roman".
Doamne ajuta si sper sa imi realizez visul.
Reply With Quote