Subiect: Niste carti....
View Single Post
  #4  
Vechi 27.12.2009, 19:39:15
antoradoi's Avatar
antoradoi antoradoi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 146
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Simona-Marilena Vezi mesajul
Buna seara! As avea nevoie de niste recomandari in materie de carti...As vrea niste carti interesante, care sa-mi mai linisteasca sufletul, cu caracter religios...simt nevoia sa citesc ceva...nou...care sa-mi mai mangaie sufletul...
Cunosc un mingiietor de suflete.Parintele TEOFIL PARAIANU.Cumpara-i macar una dintre carti si dupa ce vei citi vei vedea cit de binefacator este.Are parintele Paraianu ,CUVINTE de FOLOS ,indestul.Dumnezeu sa-l odihneasca intre SFINTII SAI!
1) Ginduri bune pt ginduri bune; 2) Intimpinari;3) Veniti de luati lumina; 4 )Cum sa devenim mai buni,etc.Are acum si un DVD,scos de catre Patriarhia Ro.
apoi iti poti procura ARSENIE BOCA.Oricare dintre carti sau MONUMENTALA "CARAREA IMPARATIEI" Costa dar...merita!
Poti citi Nicolae Steinhardt:Opera integrala.Este absolut fascinant "scriptul" lui.
Dac vrei sa te relaxezi si vrei sa vezi o alta "viziune" (decit cea a lui DANION ,si/sau altii)despre CIP-uri ,citeste KURAEV - Codul de bare.Este extraordinara ,dupa parerea mea.sau...Citeste ...BASTOVOI...sau...SERAFIM ROSE...
Destul? Nu le citi pe net! N-au nici un chichirez.Cu creionul in mina e altceva....
Spor!

Last edited by antoradoi; 27.12.2009 at 19:45:46.
Reply With Quote